Regeneracja i naprawa felg - Bydgoszcz

Felgi Bydgoszcz

Felgi narażone są na liczne uszkodzenia poprzez odpryskujące kamienie, sól drogową czy warunki atmosferyczne. W zachowaniu dobrej kondycji felgą nie pomagają wysokie krawężniki, liczne dziury w drodze i ogólnie zły stan nawierzchni w Bydgoszczy, Toruniu i ościennych miejscowościach. Naprawa felg to usługa wykonywana przez specjalistów. Po kilku latach użytkowania auta, często wymagana jest renowacja felg. Malowanie felg Bydgoszcz może odbyć się dwoma metodami albo regeneracja felg metodą proszkową lub tak zwane malowanie felg na mokro.

Proszkowe malowanie felg wymaga działania wieloetapowego, najpierw felgi są piaskowane, następnie nakładany jest proszek i felgi lądują w piecu, w którym farba jest wpalana. Dzięki tej metodzie pomalowane felgi są trwalsze w użytkowaniu, minusem jest ograniczony wzornik kolorów.

Malowanie na mokro felg to metoda, która jest identyczna jak malowanie aut. Po oczyszczeniu powierzchni nakładana jest farba z mieszalnika, odcień dobrany jest spośród tysięcy barw.

Oprócz estetyki, często decydujemy się na renowację felg aluminiowych tak zwanych alusów lub felg stalowych kierując się względami bezpieczeństwa. Felgi stalowe, które posiadają ubytki lakieru poddają się procesowi korozji, przez co często dochodzi do spadków ciśnienia powietrza, które mogą doprowadzić do uszkodzenia opony, felgi lub nawet wypadku. Podobnie się ma sytuacja w przypadku alusów, co prawda felgi aluminiowe nie rdzewieją tylko śniedzieją ale efekt i skutki są podobne, a regeneracja felg jest wymagana.

Część użytkowników traktuje felgi jako wizytówkę swojego samochodu, zastępuje standardowe rozmiary felg rozmiarami większymi nawet o 5-6 cali co skutkuje zmniejszeniem profilu opony, co w następstwie zwiększa ryzyko uszkodzenia felg aluminiowych oraz stalowych. W przypadku dużej średni felg częstym procesem oprócz regeneracji felg jest również ich naprawa lub prostowanie felg. Szczególnie często naprawy tego typu uszkodzeń wykonywane są w Bydgoszczy, że względu na zły stan dróg.


Renowacja felg wykonywane jest bardzo często przez osoby, które wykonują tunning samochodu. Zmiana koloru felg podkreśla agresywny, sportowy lub indywidualny charakter samochodu. Felgi mogą być malowane na dowolny kolor z palety RAL. Ponad to Klient może sobie wybrać rodzaj wykończenia, czyli lakier bezbarwny matowy albo w połysku.

Zdarza się, że regeneracja felg musi być wykonana po naprawie felg, na przykład gdy felgi są spawane po ubytku materiału lub pęknięciu.

Szukaj więcej polecanych firm w Bydgoszczy oraz województwie kujawsko-pomorskim